NAMYSŁÓW EKO+POZYTYWNY

kwi 11, 2022 | Informacje

NAMYSŁÓW EKO+POZYTYWNY

W marcu 2022 rozpoczęliśmy kolejną edycję projektu ekologicznego Namysłów EKO+PPOZYTYWNY, który ZWIUK ”EKOWOD” realizuje wraz z Namysłowskim Ośrodkiem Kultury.

To szereg działań ekologicznych skierowanych do klas VII szkoły podstawowej z namysłowskich szkół oraz dzieci ze świetlic wiejskich z terenu gminy Namysłów.

Edukacja ekologiczna prowadzona od najmłodszych lat, może odcisnąć trwały ślad. Jeśli podczas edukacji ekologicznej dziecko pozna autentyczne postawy ekologiczne, a nawet samo będzie mogło je kultywować, jeśli jego proekologiczne wybory zostaną doceniane przez rodziców i nauczycieli, to w naturalny sposób będzie rozwijało swoją własną wewnętrzną motywację do życia w sposób przyjazny planecie.

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się od spotkania informacyjnego uczestników oraz projekcji filmu pt.: „Chłopiec z chmur”. To film o dużych walorach edukacyjnych, posiadający znak jakości ZEF Filmowe Okno na Europę. Obraz wnikliwie przygląda się determinacji ludzi, nazywanych pogardliwie „nawiedzonymi ekologami” ale to dzięki ich uporowi oraz sile mediów społecznościowych udaje się ocalić zagrożony gatunek. To film dający dużą dawkę pozytywnej energii, pobudzający do działań ekologicznych

?
Skip to content