EKOWOD CORAZ BARDZIEJ EKO – RADIOWY ODCZYT WODOMIERZY

kwi 3, 2024 | Informacje

Wdrożenie radiowego odczytu wodomierzy, auto elektryczne oraz system iBOK

Radiowy odczyt wodomierzy jest najskuteczniejszym i najwygodniejszym ze sposobów na zbieranie danych z tych urządzeń. To nowoczesne rozwiązanie opiera się na przesyłaniu wszelkich informacji na temat zużycia wody za pośrednictwem fal radiowych. Dzięki temu nie ma potrzeby wchodzenia do budynku, co znacznie skraca czas pomiaru i jest niezwykle wygodne zarówno dla dokonujących go pracowników, jak i dla mieszkańców, którzy nie muszą być nawet w tym czasie w domu.

Spółka ”EKOWOD” stawia na nowoczesne rozwiązania w zakresie elektromobilności. Zakupiliśmy auto elektryczne, które służy do radiowego odczytu wodomierzy. Pracownik w takim aucie jadąc wolno po ulicy zbiera radiowo dane emitowane przez wodomierze, które pracują w tym systemie. Zasięg pojazdu w cyklu mieszanym (wg normy WLTP) szacowany jest na 230 km. Zasięg ten jest w zupełności wystarczający dla obsługi miasta Namysłów i gmin ościennych. Zaletą auta elektrycznego, poza ekologicznym napędem, który nie generuje spalin, są także niskie koszty tankowania, czy raczej ładowania. Tym bardziej, że nasza spółka sama produkuje energię elektryczną (ze źródeł odnawialnych) i w tym przypadku może ona być również spożytkowana do ładowania pojazdu elektrycznego.

Internetowe Biuro Obsługi Klienta (iBOK) to usługa, która pozwala naszym Klientom łatwo i szybko załatwiać swoje sprawy za pośrednictwem internetu. To platforma internetowa dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki korzystaniu z iBOK mamy możliwość otrzymywania faktur w wersji elektronicznej. Każda elektroniczna faktura pozwala częściowo zredukować wpływ firmy na środowisko naturalne. Za jej stosowaniem przemawiają zarówno korzyści ekonomiczne, jak i ekologiczne.

Prezes ZWiUK ”EKOWOD” Sp. z o.o.
Artur Masiowski

 

?
Skip to content