JAK DZIAŁAJĄ PRZYDOMOWE PRZEPOMPOWNIE ŚCIEKÓW

wrz 18, 2023 | Informacje

Jak działają przydomowe przepompownie ścieków ?

Zastanawiasz się, jak działa przydomowa przepompownia ścieków? Wbrew pozorom system ten jest bardzo prosty. Wszystkie nieczystości spływają grawitacyjnie do niewielkiego zbiornika, w którego wnętrzu zamontowana jest elektryczna pompa zanurzeniowa.

Ważnym elementem tego systemu jest wyłącznik pływakowy, który kontroluje ilość ścieków. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu ścieków, następuje automatyczne uruchomienie pompy tłoczącej.

Od tego momentu proces rozpoczyna się od nowa. Zaletą takiego rozwiązania są niskie koszty eksploatacji – pompa nie pracuje w trybie ciągłym. Uruchamia się jedynie od czasu do czasu, co znacząco ogranicza zużycie energii elektrycznej.

ZWiUK EKOWOD inwestuje w urządzenia wysokiej klasy. Ich parametry techniczne muszą być dobrane pod konkretne warunki techniczne instalacji. Daje to gwarancję, że system będzie wydajny, niezawodny i praktycznie bezobsługowy.

Przepompownie przydomowe, składają się między innymi z:

  • elektrycznej pompy zanurzeniowej do brudnej wody;
  • szafki sterowniczej;
  • zbiornika na nieczystości;
  • rur transportujących ścieki.

Jak dbać o pompę w przepompowni ścieków ?

Ścieki pełne są agresywnych związków chemicznych, które reagują ze sobą, co może być zagrożeniem dla przepompowni. Ponieważ sercem urządzenia jest pompa, należy o nią dbać, gdyż wystawiona będzie na działanie szkodliwych czynników. Zagrożeniem dla pomp mogą być między innymi duże, zbite fragmenty ścieków. Wrzucając do kanalizacji niedozwolone odpady może dojść do sytuacji, w której wirnik zostanie całkowicie zablokowany, unieruchamiając przepompownię i stwarzając zagrożenie dla domowej kanalizacji.

?
Skip to content