Kwietna łąka na terenie ZWiUK ”EKOWOD”

maj 26, 2021 | Informacje

Przy ul. Jana Pawła II w Namysłowie na terenie należącym do Spółki ”EKOWOD” zakwitła łąka kwietna.

Kwietne łąki to nic innego jak natura. Wyglądają pięknie i są łatwiejsze w utrzymaniu niż trawniki. Nie wymagają nawożenia, wiele tworzących je roślin wręcz preferuje jałowe gleby. Łąk kwiatowych w zasadzie nie trzeba podlewać. Zatrzymują wodę lepiej niż trawniki, są także odporne na suszę. Łąki kwietne kosi się w zależności od rodzaju roślin, które na niej rosną. Jeśli mamy łąkę jednoroczną, to wystarczy ją skosić raz, pod koniec sezonu. Łąki wieloletnie oraz mieszane kosi się najczęściej dwa razy w roku.

Nasiona na łąki kwietne to zazwyczaj mieszanki traw oraz roślin kwitnących w różnych proporcjach. Warto wybierać te, gdzie udział kwiatów jest większy niż traw.

Łąki dają pokarm i przestrzeń do życia ptakom, gryzoniom, płazom, małym ssakom, a także owadom zapylającym m.in. pszczołom i trzmielom.

Miejskie łąki kwietne poprawiają estetykę miasta i dają możliwość bliższego obcowania z naturą, jednak przede wszystkim wzbogacają ekosystem i mają wszechstronne korzystne działanie ekologiczne na środowisko.

?
Skip to content