NOWE AUTA ZASILIŁY FLOTĘ SPÓŁKI

sty 18, 2024 | Informacje

Spółka ”EKOWOD” stawia na nowoczesne rozwiązania w zakresie elektromobilności. Jednym z zakupionych samochodów jest auto elektryczne – Dacia Spring o mocy 33 kW, które służyć będzie do radiowego odczytu wodomierzy. Pracownik w takim aucie jadąc wolno po ulicy zbiera radiowo dane emitowane przez wodomierze, które pracują w tym systemie. Zasięg pojazdu w cyklu mieszanym (wg normy WLTP) szacowany jest na 230 km. Zasięg ten jest w zupełności wystarczający dla obsługi miasta Namysłów i gmin ościennych.

Jak podkreśla prezes spółki Artur Masiowski zaletą auta elektrycznego, poza ekologicznym napędem, który nie generuje spalin, są także niskie koszty tankowania, czy raczej ładowania. Tym bardziej, że nasza spółka sama produkuje energię elektryczną (ze źródeł odnawialnych) i w tym przypadku może ona być również spożytkowana do ładowania pojazdu elektrycznego.

Zakup tego pojazdu wpisuje się w trend dbałości firmy o środowisko.

Dacia Duster z silnikiem 1.0 TCe i fabrycznym LPG trafiła do pracowników działu inwestycji. Pojazd z podwyższonym zawieszeniem doskonale sprawdzi się w terenie, gdzie dojazd na budowę często jest nieco utrudniony.

Fiat Ducato z silnikiem 2.2 MJ o mocy 140 KM trafił do działu zamówień publicznych i logistyki. Pojazd wyróżnia się duża przestrzenią ładunkową co jest przydane przy przewożeniu materiałów budowlanych, sprzętu czy innych ciężkich rzeczy. Płaska podłoga ułatwia wkładanie jak i wyciąganie przewożonych towarów. Pojazd jest przyjazny środowisku, ze względu na zgodność z normą emisji spalin Euro 6.

Zakupione samochody zastąpią stare wyeksploatowane pojazdy. Systematyczna wymiana aut przynosi efekty w postaci mniejszej awaryjności i szerszego wachlarza sprzętu jakim dysponuje Spółka.

?
Skip to content