ROZBUDOWA SKŁADOWISKA W ZIEMIEŁOWICACH

sty 5, 2023 | Informacje

 

Prace już się rozpoczęły. Jak mówi prezes EKOWOD-u Artur Masiowski, całość jest zaplanowana w taki sposób, by ich zakończenie nastąpiło jeszcze przed całkowitym zapełnieniem dołów wykorzystywanych dziś do składowania śmieci.

– Na aktualnej kwaterze, myślę, że jeszcze około 2 lat jesteśmy w stanie deponować odpady. Tę nową w ciągu 2 lat planujemy wykonać. Myślę, że środkami własnymi to zrealizujemy, będzie to dużo tańsze. Zaawansowanie jest już na poziomie około 10-15 procent, także już część prac wykonaliśmy – tłumaczy.

Miejsca w nowej kwaterze powinno wystarczyć do połowy przyszłej dekady. EKOWOD jest już jednak przygotowany także na to, co będzie po tym czasie.

– Mamy miejsce na kolejne kwatery, mamy dosyć duży obszar na tym składowisku, ale myślę, że przy potrzebach gminy czy powiatu, ta kwatera przez około 10 lat będzie wystarczająca – zapowiada prezes.

Dodajmy, że na składowisko w Ziemiełowicach trafia dziś znacznie mniej odpadów niż jeszcze kilka lat temu. Ma to związek między innymi z coraz powszechniejszą segregacją surowców wtórnych, które trafiają do RIPOK-u w Kluczborku. Ten proces wymusiły zmiany prawa, a także coraz większa świadomość mieszkańców w zakresie ochrony środowiska.

[źródło www.radio.opole.pl]

?
Skip to content