SPÓŁKA ”EKOWOD” INWESTUJE W FOTOWOLTAIKĘ

wrz 1, 2021 | Informacje

Jeszcze w tym roku na terenie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Jana Pawła II w Namysłowie powstanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 47,79 kW. Produkowana energia będzie wykorzystywana na potrzeby własne stacji. Jest to już kolejna tego typu inwestycja ZWiUK ”EKOWOD” w zakresie odnawialnych źródeł energii. Wcześniej wykonana została instalacja fotowoltaiczna (o mocy 49,80 kW) na dachu budynku garażowego przy ul. Mariańskiej oraz na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Grunwaldzkiej (o mocy 48,06 kW).

Przedsięwzięcie będzie polegało na montażu paneli fotowoltaicznych w systemie wolnostojącym, niedaleko budynku stacji uzdatniania wody.

Jak podkreśla prezes spółki Artur Masiowski – inwestycje w odnawialne źródła energii i propagowanie proekologicznych rozwiązań są jednym z priorytetów ZWiUK „EKOWOD”. Planowane działanie pozwoli zredukować zużycie konwencjonalnej energii elektrycznej, pobieranej z zakładu energetycznego. Energia elektryczna wyprodukowana dzięki panelom fotowoltaicznym zostanie wykorzystana m.in. do zasilenia urządzeń technologicznych niezbędnych w procesie produkcji wody.

Energia słoneczna jest jedną z najczystszych i najbardziej efektywnych ekonomicznie technologii energetycznych. Jej użytkowanie powoduje redukcję emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych.

?
Skip to content