Spółka ”EKOWOD” zainwestowała w fotowoltaikę

kwi 26, 2021 | Informacje

Spółka ”EKOWOD” zainwestowała w fotowoltaikę

Dokładnie 120 paneli fotowoltaicznych pokryło dach hali garażowej Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Namysłowie. Spółka odchodzi od tradycyjnych źródeł energii podążając ku dobrodziejstwom energii odnawialnej.

Jak podkreśla prezes Spółki „EKOWOD” Artur Masiowski był to krok konieczny ze względu na rosnące koszty energii. Moc instalacji wynosi 49,80 kW i pozwoli na zaspokojenie ok. 30% potrzeb energetycznych Spółki na terenie bazy przy ul. Mariańskiej. Dzięki instalacji fotowoltaicznej oszczędzamy, a nasza spółka staje się niezależna od rosnących cen prądu. Fotowoltaika to przede wszystkim ochrona środowiska, ponieważ instalacja podczas swojej pracy nie generuje szkodliwych substancji do atmosfery, a odciążanie sieci energetycznych sprzyja zmniejszeniu ilości spalanego przez nie węgla, co bezpośrednio wpływa na poprawę jakości powietrza.

Wykonana instalacja fotowoltaiczna jest naszym zadaniem pilotażowym w zakresie pozyskiwania energii odnawialnej. Planujemy budowę kolejnych instalacji na innych obiektach spółki o stałym i dużym poborze energii elektrycznej.

?
Skip to content