ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

mar 22, 2023 | Informacje

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Święto to ma uświadomić nam, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

Światowy Dzień Wody  został ustanowiony przez  Zgromadzenie Ogólne ONZ  rezolucją z 22 grudnia 1992 i jest obchodzony corocznie od 22 marca 1993 roku. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

Tegoroczny Światowy Dzień Wody ma na celu przyspieszenie zmian w celu rozwiązania kryzysu związanego z wodą i kanalizacją. A ponieważ woda ma wpływ na nas wszystkich, wszyscy musimy podjąć działania. To znaczy Ty! Ty i Twoja rodzina, szkoła i społeczność możecie coś zmienić, zmieniając sposób, w jaki korzystacie, konsumujecie  i zarządzacie wodą w swoim życiu. Twoje zobowiązania zostaną dodane do programu działań na rzecz wody, który zostanie zainaugurowany podczas Konferencji Wodnej ONZ 2023 – pierwszego tego rodzaju wydarzenia od prawie 50 lat. To jedyna taka chwila na całe pokolenie, kiedy świat jednoczy się wokół wody.

Woda, nazywana przez wielu „kranówką”, jest smaczna i można ją pić bezpośrednio z kranu bez obaw o swoje zdrowie. ZWiUK ”EKOWOD” Sp. z o. o. od lat przekonuje mieszkańców, że woda dostarczana z sieci nadaje się do picia bez przegotowania. Dostarczana przez nas woda spełnia wszystkie normy jakościowe i jest bezpieczna bakteriologicznie.

?
Skip to content